Wybierając kask należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd. Kaski występują w różnych kształtach i kolorach, od jaskrawych barw po odcienie czerni i szarości. Najistotniejszymi aspektami wyboru kasku powinny być bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Te właśnie zalety łączą w sobie kaski szczękowe (sprawdź ofertę).

Jak działa kask szczękowy?

kaski szczękoweZasada działania kasku szczękowego jest prosta. Łączy on bezpieczeństwo kasku integralnego z wygodą użytkowania. Szczęka takiego kasku jest ruchoma i można ją podnieść, na podobnej zasadzie co przyłbicę w średniowiecznym hełmie. Dzięki temu o wiele łatwiejsze jest choćby komunikowanie się na bramkach autostradowych. Przy tym budowa szczęki zapewnia odpowiednią dozę ochrony przed urazami wywołanymi tak stłuczką, jak i owadami rozbijającymi się o motocyklowy hełm.

Inne rodzaje kasków

Są też inne typy ochrony głowy, nad którymi można się zastanawiać. Kaski integralne zapewniają najlepsze bezpieczeństwo, ale nie są tak wygodne w użytkowaniu. Odpowiednio dopasowane mogą powodować dyskomfort przy zakładaniu na głowę, a przy tym utrudniają wszelką komunikację z innymi ludźmi. Z kolei kaski otwarte są bardzo komfortowe, ale nie zapewniają żadnego bezpieczeństwa szczęce, nawet jeśli mają założoną szybę ochronną.

Najlepszym wyborem dla każdego motocyklisty jest kask szczękowy. Jazda motocyklem musi być bezpieczna, ale także przyjemna, dlatego jest to najrozsądniejszy wybór.